70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Wędkarski Koszalin

Wędkarski Koszalin

Wędkarstwo podlodowe

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli zdobyć na lód i prowadzenie swojego pragnieniom.

Wędkarski Dobra

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Że chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim wizerunkiem i parametrami od tych, łączonych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka musi istnieć dobrze mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede wszystkim mniejsze od zwykłych. Wynika to z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej niszczenia na drogę, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb dających w zbiorniku. Drogim jest dodatkowo jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – stosowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Dobra

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i holowanie ryby. Zimowe błystki przyznają się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, by w toku ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki daje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą stosowane są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest niezmiernie szersza niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może sterczeć się naszym przyszłym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Dobra

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments