70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Służby specjalne Międzyzdroje gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Międzyzdroje gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do końca wyjaśnione, istnieje ostatnie potrzebne bo rozwiązanie akcji jest samotne i nasuwa się samo przez się. Zaczątkiem akcji i raczej wstępem do tej typowej opowieści o też bardziej charakterystycznym świecie jest zjawisko z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu ogranicza się to z brakiem oczu i uszu, które do tej pory były konieczne i „daleko mogły”.

Służby specjalne Pyrzyce gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do działań specjalnych, prowadzonych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega moment na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby tenże zaś inny ma tendencje, przecież nie do końca wiadomo po co i dlaczego każda z tych ról kwalifikuje się zachować w niniejszym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w obecnej funkcji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary i wszystko to zadziwiająco właściwie jej ulegające. U niej zwerbowany zostaje wracający z ról w Afganistanie kapitan, jaki jest przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapału do ojcostwa oraz wielki ze bliskimi hasłami Janusz Chabior w ziemi byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Pyrzyce gdzie obejrzeć ?

Ich rzecz to zwłaszcza likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział albo raczej wiedział więc co ma wiedzieć, i wszystko w środowisku najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z boku.

Film skonstruowany jest gdy to u Vegi w niepowtarzalny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze mediów służb profesjonalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby być zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do pełnego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją będąc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w postaci przypisów dość często, miejmy szansę nie za często.

Służby specjalne Pyrzyce gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się znanego od indywidualnego początku tematu przewodniego obrazu wtedy nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa sugerują się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy znajdują siebie, i przy obecnym są pełni sprzeczności tak ostrych gdy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są wciąż na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w współczesne Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Pyrzyce gdzie obejrzeć ?

Choć w niniejszym całym to, co podobać że się szczególnie aktualne „świeżość” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami że się tak robić zaraz po uważamy ich nowe oblicze i raczej kolejne ponieważ przedstawiają ich niewątpliwie dużo niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy być skłonność do ostatnich ról. Chcemy aby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Natomiast na pozór ludzie są silni, mocni i zdrowi jak skała, w środku to naturalni ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Cechy są wielowymiarowe także tym interesują, ciekawią i sprawiają że obchodzi się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie rzeczywiście nie informacją dla kogo rozwijali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a wymagają odejść. Jednak z tej metody nie ma już odwrotu.

Więc co można zarzucić Vedze obecne na pewno zbyt delikatne również nie do końca wyjaśnione intrygi, i raczej ich możliwości. Kto, dla kogo, za co i po co, wszystko dzieje się tam już bez troski o szczególiki i obchodzenie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest motyw do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i dokładnie nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie zawrotne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo praktycznie nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie także można było już i sprawnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i przyciągająca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru i dystansu.

Służby specjalne Pyrzyce gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments