70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które może wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po sprawdzeniu tego obrazu chce się widzieć go jeszcze za każdym razem, gdy tylko zdarza się okazja. Są tacy, co zapewniają, iż nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga i do ostatniego nadać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank lektor pl

Film Franka Darabonta chodzi do tych dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od czasu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu działanie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z przeszłością. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o rzeczywistość i sprawiedliwość. Ta modna jest tłamszona, jednak jak zwykle zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film rozmawia o małym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest mocny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Programie w nim chodzą sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz większych oszustw i występków. Trzymanie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady trwające w więzieniu, a co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank mija się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, a co odbija swoje piętno na szlachetnych oraz w niezwykły sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która doświadczyłam w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza sposób w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim stanie jest również, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Łączy się z aktualnym stanem rzeczy, a nie opłaca się zniszczyć. Na tyle filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, które nie oznaczają tego co nosimy na ekranie, ale jakby żyją naszym przeżyciem i dają zdobyć w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments