70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być niemożliwa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek z nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest bliskim żyć bądź nie być. Jak nie oddać się zwariować i przystąpić do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można przejrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz pokazać się od tejże najlepszej cechy to popularne. Problem w niniejszym, że dużo często poprzez to stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie podejście idzie na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz wystarczająco skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że określiła te niedociągnięcia, a nie umknie toż jej uwadze. Pamiętaj, że ważnego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Dobrzy i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Poda Ci więc gwarancje siebie także pozwoli opanować stres.

4. Konkretne nowości.
W bezpośrednich uwagach skup się na dużych wiedzach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z wykonywanymi poprzez niego zadaniami, aktualnościami także wszelkim nowym, co jest dla Ciebie dobre, a może jeszcze zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które ponadto będą iść z faktu nie mogą Ci w uzyskaniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba znacznie łatwo przestać nas słuchać, co daleko nie przesuwa się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Spoglądanie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w stref powoduje, że odbiór naszej pozycje jest mocno negatywny. Nasz rozmówca będzie posiadał poczucie, że kandydat nie jest kwestiami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy wybierani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być skuteczny, że gdyby poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu pracodawcy i nic nie występuje na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może posłużyć Ci przestrzeganie tych podstaw. A co z błędami? Wszystek je robi – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich wyniki. Jeżeli jesteś ciekaw, jakie z nich są najczęstsze, obecne na blogu Sellwise znajdziesz nic na ten przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments