70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Pożyczki pod zastaw mieszkania Resko bez bik

Pożyczki pod zastaw mieszkania Resko bez bik

Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Banki deklarują, że bardzo dobrze dochodzą do ludzi w oparciu o umowę o działanie niż jeszcze parę lat temu. Mimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą rozliczać się z bardziej niebezpieczną procedurą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Białogard bez bik

Umowa o działanie na trwałe wpisała się w krajobraz rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę formę współpracy, by nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online

Lombard online

Sugerują się do niej ponad sami pracownicy – są to przede wszystkim ludzie wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grup idealni klienci w oczach banku, jeżeli szuka o wysokość dochodów. Są wtedy wielkie perspektywy na danie kredytu hipotecznego. Z pozostałej strony, z koncentracji na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują różnego typu obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod opiekę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie elementy, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zatwierdzeniem umowy kredytowej zapyta nas także o staż na zasadzie umowy o działanie. Najczęściej występuje się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, drugie zaś aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to absolutna różnica między podejściem banków do umowy o produkcję oraz o działanie.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne daje się dołączenie do przerw w uzyskiwaniu zatrudnienia – zwykle nie powinno ich trwań w zespole, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze karty klienta; bankom zależy przede ludziom nie tyle na danym przychodzie, co na stabilizacji w jego przyjmowaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy też, że procedury w poszczególnych bankach idą na uwzględnienie w procesie starania się o kredyt hipoteczny ograniczonej ilości zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może ujawnić się dość kłopotliwe.

Sporym problemem prawdopodobnie istnieć zaś udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o działanie podpisywane są co miesiąc – na inne kwoty, niejednokrotnie z różnymi firmami, trudno więc prognozować, jak będą wyglądały przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością też przydatne jest pismo od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z koncentracji na szerszą liczba podmiotów – zapewne istnieć trudne.

Pod obserwację weźmy ponad to, że banki w odmienny sposób ustalają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co oznacza, że analizowana kwota będzie grubsza niż wskazywałaby na obecne wysokość naszego wynagrodzenia.

Wymienia się, że około 1/3 wszystkich pracujących Polaków osiąga zyski z urzędu umowy o wykonanie i działania. To zwykłe, że banki muszą zacząć się na drugi typ klienta – nie idącego na umowę o pracę, jednak mogącego pochwalić się dość dużymi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje rodzą się iść im na rękę. Nie zawsze musimy więc czynić z marzeń o innym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments