70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Poczta kurier Łobez zamów online

Poczta kurier Łobez zamów online

poczta kurier

Z powodu wysokiego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Dobra jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Dobra

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Dobra pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo termin doręczenia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tylu paczek z pewnością zauważymy też korzyści z przejmowania ich przez kuriera w prost z naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza kiedyprzesyłki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych będzie niższa niż opłata za każdą z paczek osobno. W związku z tym gdy musimy przesyłać duże ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli towar który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na wymiary pakunku musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Należy pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku i wagę musimy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej masy pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy towar, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Dobra chce by wszystkie przesyłki były transportowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się przechylać a nawet zostać przyciśnięta przez inne paczki.

Następną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Dobra odbierając paczkę musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Dobra .

Zobacz również poczta Kurier