70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

jak provident weryfikuje klienta – wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

jak provident weryfikuje klienta – wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

temat wybrany: jak provident weryfikuje klienta

Jak każda instytucja finansowa, Provident również dokonuje weryfikacji swoich klientów przed udzieleniem pożyczki. Oto kilka kroków, jakie podejmuje firma w celu sprawdzenia swoich potencjalnych klientów.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza z danymi osobowymi i finansowymi, który znajduje się na stronie internetowej Providenta. Następnie, firma dokonuje weryfikacji klienta za pomocą baz danych BIK, BIG InfoMonitor oraz KRD.

BIK to Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi informacje o historii kredytowej osób fizycznych i firm. Dzięki temu, Provident jest w stanie sprawdzić, czy klient posiada już zobowiązania kredytowe i czy dotrzymuje terminów spłaty.

BIG InfoMonitor to rejestr dłużników, który zawiera informacje o osobach, które mają zaległości w spłacie różnych zobowiązań finansowych, takich jak pożyczki, kredyty, rachunki za telefon czy za media.

KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów, to baza danych, która gromadzi informacje o osobach i firmach, które nie spłacają swoich zobowiązań finansowych.

Po weryfikacji w bazach danych, Provident dokonuje również weryfikacji telefonicznej, podczas której potwierdza dane klienta oraz sprawdza, czy jest on w stanie spłacić pożyczkę.

Po pozytywnym przejściu procesu weryfikacji, klient może otrzymać pożyczkę od Providenta. Warto jednak pamiętać, że każda pożyczka wiąże się z kosztami, w tym z odsetkami oraz prowizją. Dlatego też, przed złożeniem wniosku o pożyczkę, warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz porównać oferty różnych instytucji pożyczkowych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments