70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

jak działa windykacja vivus – wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

jak działa windykacja vivus – wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

temat wybrany: jak działa windykacja vivus

Jak działa windykacja Vivus?

Vivus to firma zajmująca się udzielaniem pożyczek i chwilówek online. Niestety, nie zawsze wszystkie zobowiązania są spłacane na czas, co wymaga podjęcia działań windykacyjnych. Jakie kroki podejmuje Vivus w przypadku niespłacenia raty przez klienta?

Przede wszystkim, już po kilku dniach opóźnienia w spłacie, Vivus przypomina swoim klientom o konieczności uregulowania zaległości. W przypadku braku reakcji ze strony dłużnika, następuje kolejny etap, czyli wysłanie wezwania do zapłaty. W tym momencie koszty windykacji zaczynają rosnąć, a firma może również przystąpić do egzekucji należności poprzez skierowanie sprawy do sądu.

Warto jednak pamiętać, że każda firma windykacyjna działa na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Oznacza to, że dłużnik ma swoje prawa i może się bronić przed nieuzasadnionymi kosztami windykacji. Jeśli jest się w trudnej sytuacji finansowej, należy jak najszybciej skontaktować się z Vivus i szukać wspólnego rozwiązania.

Podsumowując, niebezpieczne konsekwencje niespłacenia zobowiązania mogą dotknąć każdego z nas. Dlatego warto korzystać z pożyczek i chwilówek tylko wtedy, gdy mamy pewność, że będziemy w stanie je spłacić w terminie. A w przypadku trudności finansowych, lepiej szukać pomocy w rodzinie, przyjaciołach lub instytucjach pomocy społecznej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments