70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Doradztwo podatkowe Tychowo

Doradztwo podatkowe Tychowo

podatek

Oto drugi z linii artykułów dotyczących nowości w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i wiedze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Maszewo

Kolei w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedne z powszechnie używanych walut internetowych. Zajmują się one szerokim zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część kolei jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie już składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Już w pierwszym roku spośród ostatniego ułatwienia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety dużo książce będą niewielki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz zarządzanie firmy

Zmiany, które złapały się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie szybko będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od następnego roku są przenieść swój majątek do całkiem innego państwa, będą potrzebowały zapłacić podatek o nazwie exit tax. Dla większości pań będzie on wynosił 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy podatnik będzie musiał wypełnić kilka nowych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym problemem w obecnym przykładu może pokazać się skompletowanie i danie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie nieco opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą jeszcze ci przedsiębiorcy, jacy będą wymagali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe ceny ZUS

Składniki ZUS dla pań prowadzących kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie wówczas chwila ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Uważa toż nacisk na dużo świadczeń, jakie w roku obecnym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Maszewo

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments