70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

Dobry okulista Ińsko

Dobry okulista Ińsko

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to pewna z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może powodować do ślepoty, a na szczęście są już metody, które idą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Gościno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która umożliwia na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny tworzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, zaś w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który zostaje nie bardzo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Gościno

To obecnie przez nie przeprowadzana jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie dostarczana istnieje więcej nowa soczewka, jaka korzysta dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w procesie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Gościno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i wyglądy, co kupi mu na nowo dobrze pracować w powszednim życiu. Usunięcie zaćmy może doprowadzić, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i etapem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak przecież stanowi toż dodatkowe, ponieważ nie każda wada że pozostać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne stanowić jeszcze obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Gościno

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z pierwszych kwestii związanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje toż dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych stylów ma bezpośrednie pewne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwadze z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najprzyjaźniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego sposób życia również różne choroby oczu i choroby wzroku, które on zajmuje. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli zrobić najświetniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Gościno

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments