70 840 80 45
Wyślij SMS o treści WNIOSEK na 7257 (2,46zł za sms)

dlaczego 15 miesięczne dziecko nie chodzi – wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

dlaczego 15 miesięczne dziecko nie chodzi – wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

temat wybrany: dlaczego 15 miesięczne dziecko nie chodzi

15-miesięczne dziecko jeszcze nie chodzi – oto dlaczego

Wiele rodziców zastanawia się, kiedy ich dziecko zacznie chodzić. Jednak nie każde dziecko zaczyna chodzić w tym samym wieku. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy dziecko powinno umieć chodzić. Według specjalistów, dzieci zaczynają chodzić w wieku od 9 do 18 miesięcy.

Co wpływa na to, kiedy dziecko zaczyna chodzić? Przede wszystkim, każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Niektóre dzieci szybciej uczą się chodzić, inne wolniej. Również czynniki genetyczne odgrywają ważną rolę. Jeśli rodzice zaczęli chodzić późno, to ich dziecko może zacząć chodzić później niż rówieśnicy.

Innym ważnym czynnikiem jest rozwój motoryczny dziecka. Dziecko musi najpierw nauczyć się utrzymać równowagę, a także umieć stanąć samodzielnie. Gdy dziecko osiągnie ten etap, zacznie próbować chodzić. Początkowo jego kroki będą niestabilne i niepewne, ale z czasem będzie coraz lepiej.

Dlaczego 15-miesięczne dziecko jeszcze nie chodzi? Przede wszystkim, może jeszcze nie osiągnąć odpowiedniego etapu rozwoju motorycznego. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i zaczyna chodzić w swoim czasie. Jeśli masz wątpliwości co do rozwoju swojego dziecka, skonsultuj się z lekarzem pediatrą.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments